Kuzey’in Oğlu İstanbul Boğazı’nı salladı

FBO

Global Mod
Global Mod
Kuzey’in Oğlu İstanbul Boğazı’nı salladıSesi, tarzı ve yorumuyla Türk müziğinde başka tek yere sahip olan ‘Kuzey’in Oğlu’ lakaplı Volkan Konak, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ne giriş yapar yapmaz Karadeniz müziğinin ezgileri Boğaz’ı sardı. Sanatçı, “Bugün sevilen yüzlü insanlarla şarkılara eşlik edeceğiz. Konserlerim bitti. Artık tatile gideceğim. O yüzden yerde gece sayı güzel geçecek” sözleriyle hayranlarını henüz ilk dakikalarda heyecanlandırdı.

‘Dido’, ‘Aleni Aleni’, ‘Mimoza’, ‘Göklerde Kartal Gibiydim’ ve son kaynak şarkısı ‘Leyla’nın yanı sıra sayı sevilen parçasını bile seslendiren ‘Kuzey’in Oğlu’, İstanbullulara unutulmaz tek gece yaşattı. Efsane şarkıları tek yana okuduğu hissî şiirleri ve anlattığı hikayeleriyle dahi herkesi kendine hayran bıraktı.

Bitmeyen enerjisi ile hayranlarıyla sohbet etmeyi dahi ihmal etmeyen Konak, içten ve samimi yaklaşımı ile Paraf Kuruçeşme Açıkhava seyircilerini yaptığı esprilerle kahkahaya boğdu. Sevenleriyle sıra sıra dertleşen Volkan Konak, “Birçok yakınımı kaybettim. Acılarını hala yaşıyorum. Annenizi ve babanızı benim için sarılarak öpün” sözleriyle ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısını dinleyicilerine hediye etti.

Gecede klarnetin usta isimlerinden akraba olan Altan Gözetlik, ‘Zeybek’ resitalini Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları eşliğinde çalarak izleyen herkesi büyüledi. 2.5 saat süresince kesintisiz müzik ziyafeti sunan Konak, eğlenceyi doruklara taşıdı.

Şölene dönüşen yerde unutulmaz gece dahi ünlü sanatçı Volkan Konak, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını coşkuyla kutladı. Seslendirdiği ‘İzmir Marşı’ ile Paraf Kuruçeşme Açıkhava’bile yakarış tufanı koptu. Binlerce kişinin eşlik ettiği marş esnasında ekranlara yansıtılan Türk bayrağı ile Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi kırmızı beyaza büründü. Hep tek sözlü söylenen İzmir Marşı, İstanbul Boğazı’nda yankılandı.

Volkan Konak, geceye son verirken söylediği “Siz varsanız her şey var. Siz yoksanız hiçbir şey yok” sloganıyla, herkese kendilerine üstün vermelerini öğütledi ve müzikseverleri selamlayarak uğurladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.