Hamburg’dan bugün “Tatort”: Bir polis memurunun ölümü

humhum

Global Mod
Global Mod
Hamburg’dan “Tatort”
Bir polis memurunun ölümü – ters giden bir operasyon

Hamburg “suç mahallinden” sahne: Thorsten Falke (Wotan Wilke Möhring), eski çalışanı Marija’yı (Tatiana Nekrasov) tehlikeli bir göreve gönderir.

© NDR/Meyerbroeker/ARD

Carsten HeidboehmerGizli bir operasyonda bir dedektif öldürülür. Thorsten Falke ve Julia Grosz, suçu aydınlatmak için davaya başka bir meslektaşını dahil eder ve onu tehlikeye atar. Hamburg’daki bu güçlü davanın tekrarı.  • 5 üzerinden 4 puan
  • Başarısız bir gizli operasyon hakkında heyecan verici ve karmaşık bir dava

Sorun ne?
Bu “olay yeri”nin hemen başında, burada bir operasyonun ters gittiği açıktır. Thorsten Falke (Wotan Wilke Möhring), başmüfettişliğe yeni terfi ettirilen düşmüş bir meslektaşı Julia Grosz’un (Franziska Weisz) tabutunu taşıyor, yeni omuzluklarla nöbet tutuyor. Gizli bir ajanın Rus silah tüccarı Timofeev’i mahkum etmesi gereken başarısız operasyondan sorumlu.Ancak müfettiş, Timofeev’in yeğeniyle birlikte bir bombalı saldırıda öldürüldü. Cinayet kurbanının kız kardeşi Marija Timofejew’in (Tatiana Nekrasov) suikastın çözülmesine yardım etmesi gerekiyor. Maria, ailesiyle yıllar önce ayrıldı ve LKA için çalışıyor. İronik bir şekilde, eski amiri Thorsten Falke idi.


“Olay mahalli” neden değerlidir?
Niki Stein tarafından yazılan ve yönetilen “Macht der Familie” bölümü, olağan polisiye gerilim yapısından sapıyor. Hikaye geçmeli bir şekilde anlatılıyor, aksiyon zaman seviyeleri arasında ileri geri atlıyor. Bu, filmi çekici bir olay haline getiriyor ve onu bu dizideki olağan polisiye gerilim filmi seviyesinin üzerine çıkarıyor.


Ne rahatsız ediyor?
Bu “Tatort” bölümü yüksek beklentiler uyandırıyor – ancak bunları tutarlı bir şekilde karşılayamıyor. Umut verici bir başlangıcın ardından film, nispeten düz bir hesaplaşmayla sona erer. Daha fazla incelik arzu edilirdi.


Komiserler mi?
Thorsten Falke ve Julia Grosz son derece gergin. Grosz, yanlış giden görev hakkında. Ve Falke, eski koruyucusu için endişelenir.


Açık mı kapalı mı?
Güzel Hamburg resimleriyle karmaşık bir şekilde anlatılan sürükleyici bir gerilim – yinelemeye değer.


“Tatort” bölümü “Macht der Familie” ilk olarak 18 Nisan 2021’de yayınlandı. ARD, 19 Mayıs Cuma günü saat 22:20’de davayı tekrarlıyor.


Müfettişler Falke ve Grosz ayrıca şu vakaları da araştırdı:

#Konular