“Tatort: Bu nasıl bir dünya”: Viyana’dan gelen grubun adı nedir?

humhum

Global Mod
Global Mod
“Suç mahalli: bu nasıl bir dünya”
Viyanalı grubun adı nedir?

Kreisky grubu “Tatort: Bu nasıl bir dünya?”

© Ingo Pertramer

“Tatort: Nasıl bir dünya bu” da Meret Utanç, Viyanalı bir grubun konserine katılıyor. Ama grubun arkasında kim var?

Viyana’nın yeni “Tatort: Bir dünya için nedir” (ilk 26 Şubat) filminde Moritz Eisner (Harald Krassnitzer, 62) ve Bibi Fellner (Adele Neuhauser, 64) asistan Meret Schande (Christina Scherrer, 35) suçluların peşinde. Başarılı bir BT çalışanı bıçaklanır ve üç müfettişin kafası karışan davaya ışık tutması gerekir.

Her şeyden önce, bu polisiye gerilim filminin odak noktası utançtır. Genç kadın polis, arkadaşıyla bir konsere gider ve yanlışlıkla bir tanıkla karşılaşır. Performans grubu “Tatort” ta önemli bir müzikal rol oynuyor. Ama Avusturyalı grubun adı nedir?

Kreisky ve şarkısı “Kilometerweit Weizen”

Viyana grubu Kreisky’dir. “Kilometerweit Weizen” (2021) adlı şarkısı hem konserde hem de büyük hesaplaşma sırasında duyulabilir. Indie rock grubu, 2005 yılında sahne adı Austrofred olan Franz Adrian Wenzl (46) ve Martin Offenhuber tarafından kuruldu. Bugün Helmuth “Lelo” Brossmann ve Klaus Mitter de bunun bir parçası. Müzisyenler, özellikle Viyana ve çevresinde isim yaptılar. Grup, eski Avusturya Şansölyesi Bruno Kreisky’nin (1911-1990) adını almıştır. 2021’de son albümü “Atlantis” çıktı.

Başrol oyuncuları Harald Krassnitzer ve Adele Neuhauser, çekimden önce grubu tanıyorlardı. Krassnitzer, Kreisky’yi “esas olarak radyodan” tanıyor. Avusturyalı başarılı bir gruptur. “Şarkı sözlerini ve müziklerini seviyorum ve tabii ki dinliyorum. Bizimle oldukları için gerçekten çok mutlu oldum.”

Neuhauser’e göre grup “zamanın müzikal sinirine çarpıyor”. O da onları önceden tanıyordu, “ama henüz hiçbir konserlerini izlemedim.” Oyuncuyu hala rahatsız eden bir şey var: “Çekim günü grup canlı performans sergilerken orada olamayacağım için de biraz üzgündüm.”

SpotOnNews